• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Украинагейт: У Конгресі підготували невтішний для Трампа проект звіту за його імпічменту

Реклама на dsnews.ua
Комітет з розвідки Палати представників США затвердив проект звіту щодо імпічменту президенту США Дональду Трампу, в якому зазначено, що глава Білого дому чинив тиск на Україну з метою отримання власної вигоди на прийдешніх виборах у США

Про це зазначено на офіційному сайті Комітету, передає "ДС".

"Комітет сьогодні проведе голосування, щоб затвердити звіт, після чого голова Комітету передасть його і всі супровідні матеріали в Юридичний комітет Палати представників у відповідності з Резолюцією 660", - відзначено в офіційному повідомленні.

У заяві членів Конгресу, залучених до розслідування також зазначено, що президент США використав повноваження незаконним способом для одержання вигоди в президентській гонці.

"Докази є чіткими, що президент Трамп використовував владу свого кабінету для тиску на Україну, щоб ініціювати розслідування проти свого політичного суперника, колишнього віце-президента Джо Байдена", - повідомляється в заяві.

Також у Комітеті наголошують, що зібрані докази розвінчують теорію змови про те, що нібито Україна, а не Росія втручалася в президентські вибори в США в 2016 році.

"Також очевидні докази, що президент Трамп поставив у залежність офіційні дії від публічного оголошення (українською стороною) цього розслідування: очікуваний візит в Білий дім, а також критично важливу військову допомогу США, необхідний Україні для боротьби з російським ворогом", - повідомляється в заяві.

На початку вересні в США розгорівся скандал після того, як співробітник розвідки, який обробляв липневий телефонна розмова президентів США і України, подав скаргу своєму керівництву. Його стурбували окремі висловлювання глави Білого дому, які можуть трактуватися як тиск на українську сторону з метою змусити відкрити розслідування проти сім'ї екс-віце-президента Джо Байдена - прямого конкурента Трампа на президентських виборах в США в 2020 році.

Білий дім 25 вересня під тиском Конгресу і громадськості погодився оприлюднити стенограму розмови президентів, яка, по суті, підтвердила, що Трамп звертався до Зеленському з проханням провести розслідування проти сім'ї Байденов.

Розшифровка розмови президентів України і США посилила позиції демократів у контексті оголошення Трампу імпічменту. 27 вересня демократи в Палаті представників знайшли голоси і підтримали резолюцію про імпічмент президенту, за відповідне рішення проголосували 222 конгресмена.

У Палаті представників Конгресу США пройшли слухання в контексті розслідування щодо імпічменту Трампа. Участь у них беруть в тому числі представники Державного департаменту. Питання про імпічмент Трампу буде направлений на розгляд Сенату. Щоб прийняти рішення про відставку президента, Сенату необхідно набрати дві третини голосів.

    Реклама на dsnews.ua