• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Українець, звільнений після затримання в Білорусі, заявив про тортури співробітниками КДБ

Українець Павло Рабешко, який має посвідку на проживання в Білорусі, був затриманий 3 липня близько 17:00 в місті Столин. Протягом 6 годин працівники Пінського КДБ проводили допит із застосуванням фізичної сили

Сліди побиття українця Павла Рабешка співробітниками Пінського КДБ в Білорусі
Сліди побиття українця Павла Рабешка співробітниками Пінського КДБ в Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу "Вільний Столин", передає "ДС".

За даними правозахисного центру «Весна», в той день у будинку хлопця проводили обшук п'ятеро силовиків. Після цього у Павла конфіскували телефон і відвезли в невідомому напрямку. Причина затримання залишилася невідомою.

7 липня офіційний представник МЗС України Олег Ніколенко повідомив Укрінформу, що хлопець був звільнений в той же день. Після інциденту, за словами Ніколенка, Рабешко підтримував зв'язок з українськими дипломатами.

9 липня сам Павло Рабешко повідомив Telegram-каналу "Вільний Столин", що після затримання його доставили до Пінського КДБ.

Родичам не повідомили про місцезнаходження хлопця. Протягом 6 годин співробітники КДБ допитували Рабешка із застосуванням фізичної сили. За словами Павла, його кілька разів били по голові, тілу, душили та кидали в туалет, а також погрожували й ображали.

Павло Рабешко заявив, що зафіксував усі сліди побиття — докази будуть використані в новій кримінальній справі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua