• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Український правозахисник розповів, що у Білорусі затримали його дружину

Білоруські силовики затримали у Мінську одну з організаторів виставки про роботу медиків в умовах коронавірусу, дружину правозахисника з України Володимира Яворського Тетяну Гацуру-Яворську.

Тетяна Гацура-Яворська
Тетяна Гацура-Яворська / zvyano.by
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів Володимир Яворський, передає "ДС" з посиланням на TUT.BY.

«Опівночі Володимир розповів TUT.BY, що Тетяна «затримана і перебуває в ІТТ», деталі йому невідомі», — пише видання.

Зазначається, що поліція також затримала активістку громадського обʼєднання «Звено» і організатора виставки «Машина дихає, а я — ні» Наталію Треніну, яку утримують в комплексі місць увʼязнення в Мінську на Окрестина.

За словами Яворського, а також хлопця Треніної, в квартирах затриманих і в офісі «Звена» перед цим проводили обшуки, в результаті яких вилучили компʼютерну техніку і жорсткі диски.

Повідомляється, що експозиція «Машина дихає, а я — ні» була присвячена білоруським медикам і викликам, з якими вони зіткнулися за останній рік: пандемією COVID-19 і політизацією системи охорони здоровʼя.

Експозиція була відкрита для відвідувачів лише один день, після цього санстанція і МНС знайшли біля майданчика порушення, тому виставку довелося перенести в онлайн. У ніч з 5 проти 6 квітня проєкт був зупинений.

Як повідомляла "ДС", Канада і США, а також 17 країн Європи підтримали створення міжнародної платформи, яка буде займатися документуванням порушень прав людини режимом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка в Білорусі.

Також запустить відповідний механізм Рада з прав людини ООН.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua