• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Українська мова стала офіційною в одному зі штатів Бразилії

У Бразилії 5 жовтня влада муніципалітету Прудентополіс (штат Парана) надали українській мові офіційний статус в даній адміністративній одиниці

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Уповноваженого з захисту державної мови, передає "ДС".

Проєкт відповідного рішення ради муніципалітету підготувала українсько-бразильська центральна репрезентація (провідна українська організація в Бразилії).

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив: "Це чудова новина для майже 500 тисяч етнічних українців, котрі мешкають у штаті Парана; для української діаспори в Бразилії та для України, що твердо стала на шлях впровадження своєї рідної мови як державної. Ми рішучі й готові захищати українську мову не лише в Україні, а й за кордоном заради утвердження і зміцнення світового українства".

Відзначається, що в Прудентополісі більше 75% жителів мають українське походження, тому місто обгрунтовано вважається столицею української громади в Бразилії.

Українська громада тут почала формуватися близько 1885 року, а саме місто офіційно засновано в 1894 р. Тому українці з самого початку були важливою частиною його історії, приєдналися до його розвитку. У місті діє український "Музей тисячоліття", який знайомить з українською історією та культурою. У школах і вузах штату Парана, столицею якого є Прудентополіс, вже давно викладають українську мову.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua