• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Україна, Грузія, Молдова передали Євросоюзу свої пропозиції щодо співробітництва

Члени асоційованого тріо (Україна, Грузія, Молдова) надали Європейському Союзу свої пропозиції щодо посилення співробітництва у деяких галузях.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили на спільному брифінгу в Брюсселі прем'єр-міністри України, Грузії та Молдови Денис Шмігаль, Іраклій Гарібашвілі та Наталія Гавріліце, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми поділилися нашими ініціативами з покращення співпраці в таких секторах, як транспорт, енергетика, цифрова сфера, торгівля та економічна інтеграція, навколишнє середовище, захист проти гібридних загроз та інші", — зазначив Гарібашвілі.

Глава уряду Грузії поінформував, що головним меседжем візиту було повторне підтвердження намірів Асоційованого тріо і надалі поглиблювати інтеграцію з Євросоюзом, обговорення досягнутих результатів та визначення наступних кроків для більш секторальної кооперації.

Прем'єр-міністр Молдови наголосила, зокрема, на необхідності приєднання Тріо до Єдиної європейської мережі розрахунків (SEPA) для полегшення або здешевлення транскордонних банківських транзакцій.

Вона наголосила і на прагненні посилити "стійкість регіону" та закликала до більшого фокусу на факторі безпеки Східного партнерства.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що Україна зможе розраховувати на чіткіші дії нового уряду Німеччини щодо членства нашої країни в ЄС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua