• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Україна — найгірша країна Європи за рівнем економічних свобод: 131-а в світі

Реклама на dsnews.ua

Україна зайняла 131 місце в рейтингу "Економічна свобода в світі — 2020", піднявшись на сім рядків. У той же час, країна — єдина з європейських держав, яка отримала статус невільної

Про це свідчать дані, який підготував Fraser Institute, передає "ДС".

Страна уточнює, що Україна виділена на карті червоним кольором поряд з африканськими країнами, Іраком, Іраном, Китаєм, Індією та Венесуелою, яка опинилася на останньому, 162 місці. Найвищим рівень економічної свободи України був в 2011 і 2012 роках, проте за всю свою історію країна жодного разу не покидала групу найбільш економічно невільних країн. Сусідами по рейтингу України є Пакистан (129), Туніс (130) і Таджикистан (132).

Традиційно, всесвітній рейтинг економічної свободи очолили Гонконг і Сінгапур.

Польща до 2004 року перебувала в третій групі, а після цього піднялася до рівня переважно вільних країн, де знаходиться і зараз. Однак її позиції погіршилися, з 59 до 77 місця в рейтингу.

Росія довго вважалася однією з найбільш економічно невільних країн світу. Але в 2004 році ситуація дещо покращилася і, як результат, вона перейшла з четвертого квартиля до третього, де і залишається до сьогодні (89-е місце в світі).

Зразком серед пострадянських країн є Естонія, яка знаходиться в економічно найбільш вільній групі з 2000 року. А стартувала вона в рейтингу з другого квартиля (переважно вільні країни) в результаті ліберальних реформ, проведених в 90-і роки.

Грузія незмінно перебуває в групі найбільш вільних країн з 2005 року (за винятком 2009 року). У свіжій версії рейтингу вона посідає 8 місце в світі.

Нагадаємо, в рейтингу економічної свободи за 2019 рік Україна опинилася на 135-му місці — також на останньому місці в Європі.

    Реклама на dsnews.ua