• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна з Польщею просять Байдена не дати добудувати "Північний потік-2"

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба і Збігнєв Рау відповідно попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2"

Джо Байден
Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба і Рау написали в спільній статті для американського видання Politico, опублікованій 22 лютого, передає "ДС".

Міністри підкреслюють, що Польща і Україна давно попереджали про небезпеку, пов'язану з будівництвом "Північного потоку-2".

"Наші заклики до пильності і сміливості були почуті в Конгресі США, який наполягав на прийнятті заходів, спрямованих на те, щоб зупинити цей небезпечний проєкт, що розʼєднує. Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкту", — вказують дипломати.

Кулеба і Рау наголосили, що слід заперечити твердження, що "Північний потік-2" став "занадто великим, щоб зазнати невдачі".

Вони застерегли від добудови проєкту.

"Якщо проект виявиться успішним, Росія може спробувати переконати українську громадськість в тому, що Заходу байдужі його власні принципи і, нарешті, безпека і процвітання України", — відзначили глави дипломатії обох країн.

Говорячи про підтримку проєкту Німеччиною, вони відзначили, що поважають право Берліна висловлювати свою точку зору.

"Але ми також твердо переконані в тому, що такого штибу проєкти не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин, а слід використовувати підхід більш широкої перспективи, враховуючи інтереси і безпеку Європи в цілому", — пишуть Кулеба і Рау.

"Захід, очолюваний Сполученими Штатами, не може дозволити собі відступити перед обличчям шантажу, який суперечить всьому, за що ми виступаємо", — підсумували міністри.

Нагадаємо, раніше Кулеба заявляв, що Росія продовжує витрачати мільярди на будівництво "Північного потоку-2", хоча його вартість уже перевищила доцільність. Це, за його словами, доводить, що газопровід є політичним проєктом.

Як повідомляла "ДС", США почали переговори з Німеччиною з приводу будівництва газопроводу "Північний потік-2", включно зі списком компаній, проти яких можуть ввести санкції.

У Німеччині виступили проти відмови Берліна від завершення будівництва "Північного потоку-2" через те, що німецькі компанії "втратять величезні інвестиції". Крім того, відмова від будівництва газопроводу підштовхне Кремль до тіснішої співпраці з Китаєм.

Прокладку двох ниток магістрального газопроводу в територіальних водах Данії планують завершити до кінця квітня поточного року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua