• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Українські дипломати вже працюють над організацією зустрічі Зеленського й Байдена

Реклама на dsnews.ua

Українська сторона працює над реалізацією запрошення Джозефа Байдена відвідати Київ, а також над можливим візитом Володимира Зеленського до США

Про це повідомив посол України в США Володимир Єльченко, інформує "ДС".

"Це буде одним з перших питань, з якого ми почнемо тут проводити діалог з новою адміністрацією", — прокоментував дипломат можливість візиту нового президента США до України.

Єльченко зауважив, що спочатку має відбутися телефонний контакт президентів. "Над цим ми зараз працюємо, я думаю, що це буде досить швидко», — цитує його слова Укрінформ.

За словами посла, для дипломатичних контактів та розвитку подальших двосторонніх відносин важливо налагодити особисті зв’язки. "Зрозуміло, що візит для цього — найкраща нагода, і не треба забувати про можливий приїзд президента Зеленського сюди (до Сполучених Штатів)", — підкреслив дипломат.

Він зауважив, що нова американська адміністрація, враховуючи обізнаність в українському питанні багатьох політиків, у тому числі особисто Байдена, зосередиться на конкретних питаннях. "Це, в першу чергу, боротьба з корупцією, оскільки пора вже від слів переходити до справ. І в другу – це реформа судової системи", — пояснив Єльченко.

Водночас він запевнив, що контакти між Україною і США продовжуються попри пандемію: "За цей рік і ми, й інші країни навчилися працювати дистанційно. Наприклад, ближчими днями у нас відбудеться в такому віртуальному режимі засідання спільної українсько-американської групи з питань роззброєння і безпеки"

Як писала "ДС", 20 січня набула офіційних повноважень адміністрація 46-го президента США Джо Байдена. У перший день перебування на посаді президента Джозеф Байден підписав серію указів, які скасовують резонансні рішення його попередника Дональда Трампа.

    Реклама на dsnews.ua