• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Українських режисерів Чернова та Лозницю запросили до Американської кіноакадемії

Український режисер-документаліст, воєнний кореспондент Мстислав Чернов та режисер Сергій Лозниця увійшли до числа представників світової кіноіндустрії, яких цьогоріч запросили до Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на сайті організації, передає "ДС".

Ті з них, хто прийме запрошення, зможуть взяти участь у наступному голосуванні за переможців премії "Оскар". Якщо усі запрошені погодяться приєднатися до кіноакадемії, у ній буде 9 934 члени з правом голосу.

"Ми раді вітати цьогорічну групу нових членів Академії. Ці надзвичайно талановиті митці та професіонали з усього світу зробили значний вплив на нашу кінематографічну спільноту", — зазначили генеральний директор академії Білл Крамер та президентка Джанет Янґ.

У категорії "Документальне кіно" запрошення отримав автор документальної стрічки "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов. Цього року фільм, знятий в обложеному російськими окупантами українському місті, здобув "Оскар" у своїй номінації.

Також у цій категорії – український режисер Сергій Лозниця, якого у березні 2022 року виключили зі складу Української кіноакадемії, зокрема, через те, що його фільми увійшли до програми кінофестивалю російського кіно "Від Львова до Уралу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua