• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Українсько-американська компанія провалила запуск космічної ракети (ВІДЕО)

Українсько-американська компанія Firefly Aerospace провалила дебютний запуск ракети Alpha в космос, який відбувся у Каліфорнії

Реклама на dsnews.ua

Про це "ДС" повідомляє із посиланням на трансляцію події.

Запуск відбувся о 4:59 за київським часом з бази Ванденберг Космічних сил США в Каліфорнії. Спочатку запуск планувався о 4:00, проте був відкладений: Alpha перервала зворотний відлік.

Незабаром після досягнення носієм точки maхQ на траєкторії, ще до поділу ступенів, він вибухнув. Вибух стався приблизно через 2,5 хвилини після старту.

"На першому етапі підйому Alpha сталася аномалія, яка привела до втрати носія. У міру збору додаткової інформації будуть надані додаткові відомості", — йдеться у повідомленні компанії, на яке посилається Укрінформ.

У Firefly уточнили: перед тим, як почати зворотний відлік, була очищена стартова територія і всі прилеглі райони, щоб мінімізувати ризик для співробітників компанії, персоналу бази і публіки.

Всі 92 кг корисного навантаження, яку ризикнули відправити на ракеті в її дебютному польоті розробники, втрачені. Цінник невдалого запуску — $ 15 млн.

Firefly Aerospace (раніше — Firefly Space Systems) — приватна аерокосмічне підприємство, зі штаб-квартирою в Остіні (Техас, США), яке розробляє легені ракети-носії для запуску вантажів у космос. У 2017 році компанію купив український підприємець Максим Поляков, він перезапустив її під новою назвою Firefly Aerospace.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua