• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Уряд Лівану заздалегідь знав про небезпеку вибуху в Бейруті

Реклама на dsnews.ua

Спецслужби Лівану ще в липні попереджали владу країни про наявність вибухових речовин в порту Бейрута, які можуть зруйнувати місто

Про це йдеться у листі на імʼя президента Лівану Мішеля Ауна і премʼєра Хассана Діабу, який було надіслано 20 липня, інформує "ДС".

У листі присутні підсумки звіту про зберігання 2 750 тонн нітрату амонію в порту Бейрута. Раніше документи було засекречено через побоювання, що ці дані можуть використовувати для теракту, повідомляє Reuters.

Спецслужби закликали "негайно прибрати небезпечні речовини з порту". Один з чиновників, причетний до написання листа, заявив у коментарі агентству, що в документі прямо йшлося про те, що під час вибуху небезпечні речовини можуть зруйнувати Бейрут.

В уряді Лівану підтвердили отримання листа за 14 днів до вибуху і заявили, що одразу ж передали інформацію до Вищої ради оборони:

"Чинний кабінет міністрів (який вже пішов у відставку в повному складі, — прим. "ДС") отримав листа за 14 днів до вибуху і відреагував на нього за лічені дні. Попередні адміністрації працювали понад шість років і нічого не робили", — заявив представник уряду.

Увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 9 серпня кількість жертв зросла до 220, поранення отримали понад 5 тисяч осіб. Близько 300 тисяч людей залишилися без житла.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом зʼявилася інформація, що аміачна селітра, яка здетонувала в порту Бейрута, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

За декілька діб після вибуху в Бейруті тисячі ліванців вийшли на вулиці з антиурядовими протестами, під час яких постраждали понад 700 осіб.

    Реклама на dsnews.ua