• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Уряд Польщі домовився з шахтарями про повну ліквідацію вугільної галузі

Реклама на dsnews.ua

Представники уряду Польщі та комітету страйкарів домовились щодо реформування вугільної галузі країни та підписали спільну угоди

У результаті досягнення домовленості шахтарі припиняють страйки та маніфестації, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми підписали угоду про ліквідацію однієї з найважливіших галузей в історії Польщі. Згідно з домовленостями, остання шахта перестане видобувати вугілля в 2049 році",- повідомив під час пресконференції в місті Катовіце голова сілезько-добровського відділення профспілкового об’єднання "Солідарність" Домінік Колож.

Сторони домовилися, що вугільну галузь Польщі буде повністю ліквідовано до 2049 року. До того часу вугільну галузь субсидіюватиме уряд країни,  а нинішнє покоління гірників працюватиме на шахтах до настання пенсійного віку

Закриття галузі відбуватиметься за так званим "німецьким" сценарієм, який передбачає поступове, розтягнуте на багато років закриття шахт.  Сторони вже узгодили графік закриття окремих шахт. Першою шахтою, яка припинить роботу вже в 2021 році, буде шахта "Вуєк", яку об’єднають з шахтою "Мурцкі-Стасіц". Останніми, в 2049 році, припинять роботу дві шахти – "Хваловіце" і "Янковіце" у місті Рибнік.

Згідно з угодою, в уряді Польщі буде запроваджено посаду уповноваженого з питань соціально-економічної трансформації шахтарських регіонів.

Угоду щодо реструктуризації вугільної галузі Польщі тепер має нотифікувати Єврокомісія.

Нагадаємо, раніше польські шахтарі протестували проти швидкої ліквідації польських шахт – до середини 2030-х років – і наполягали на продовженні перехідного періоду на триваліший термін.

    Реклама на dsnews.ua