• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Уряд Польщі "поставив на паузу" заборону абортів

Реклама на dsnews.ua

Рішення Конституційного трибуналу Польщі про обмеження абортів не з’явилося у Віснику законів, а тому не набуло чинності

Про це повідомив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер, інформує "ДС".

Він зазначив, що наразі потрібно вгамувати емоції та розвʼязати цю проблему у колі експертів.

"Ми всі потребуємо спокою в суспільстві та спокійної дискусії у колі експертів – юристів, лікарів, фахівців з етики. Я переконаний, що вгамування емоцій дозволить провести таку дискусію", — заявив Мюллер, слова якого цитує Укрінформ.

Тим часом одна з лідерок протестного руху, активістка "Загальнопольського страйку жінок" Клементина Суханов заявила, що відмова уряду від публікації не вирішує проблему.

"Те, що уряд не опублікував рішення, означає, що він ним тероризуватиме наступні кілька років. Цей так званий вердикт має бути скасовано. Те, що він далі лежатиме у шухляді, не вирішує справи", — підкреслила активістка.

Як писала "ДС", у Польщі другий тиждень поспіль тривають вуличні протести після рішення Конституційного трибуналу, який 22 жовтня визнав, що аборт на підставі патології плода порушує конституційний принцип захисту життя, повʼязаний з положенням про гідність людини.

Це звужує легальне поле для абортів, оскільки вагітність можна буде переривати лише за умови, якщо вона стала наслідком зґвалтування чи інцесту, або у разі загрози життю жінки. Рішення мало набути чинності після його публікації у Віснику законів 3 листопада.

1 листопада організація "Загальнопольський страйк жінок", яка ініціювала акції протесту, створила Консультативну раду, висунула перелік вимог до влади, відкинувши компромісну пропозицію президента Анджея Дуди дозволити аборти у разі наявності у плода небезпечної для його життя вади.

    Реклама на dsnews.ua