• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Уряд Словаччини може піти у відставку через російську вакцину

У Словаччині виникла політична криза в зв'язку з заявами двох партій про можливий вихід з коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз вакцини "Супутник V" російського виробництва

ілюстративне фото
ілюстративне фото / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Голова партії Za Ludí ( "За народ") Вероніка Ремішова публічно висловила свою незгоду з присутністю прем'єр-міністра Ігоря Матовича в аеропорту і пресконференцією з приводу доставки російських вакцин, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Не тільки я, але і деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування", — сказала Ремішова, додавши, що це "абсолютно недоречно і негідно".

За її словами, партії "необхідно обговорити" ситуацію в коаліції та "прийняти принципове рішення", піти або залишитися в уряді.

Ремішова неодноразово звинувачувала Матовича в поганому управлінні в ситуації з пандемією і відкрито вимагала відставки міністра охорони здоров'я Марека Крайчия. У Словаччині за останні тижні зафіксовано найвищий в світі рівень смертей від коронавірусу на душу населення.

Міністр економіки і голова Партії свободи і солідарності (SaS) Ріхард Сулик також розкритикував закупівлю російської вакцини і не виключив можливості виходу з коаліції.

"Всі можливості прямо зараз на столі", — заявив він.

Якщо партії SaS і "За народ" вийдуть з коаліції, уряд Матовича втратить більшість в словацькому парламенті, що, швидше за все, призведе до дострокових виборів.

Прем'єр відкинув критику, заявивши, що не вважає рішення зустріти російську вакцину проблемою.

"Я зробив це, тому що відчував так, і я не думаю, що перейшов межу", — сказав Матович, додавши, що у партій немає причин виходити з коаліції.

Нагадаємо, 1 березня уряд Словаччини підтвердило закупівлю 2 мільйонів доз російської вакцини від коронавірусу "Супутник V".

До цього серед країн-членів ЄС "Супутник V" використовувала тільки Угорщина.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua