• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Ув'язнення Навального: посли Євросоюзу затвердили санкції проти силовиків РФ

Посли країн Європейського союзу затвердили рішення про санкції проти глав чотирьох російських відомств у звʼязку з арештом опозиціонера Олексія Навального, засудженого до тюремного терміну

Посли ЄС
Посли ЄС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні брюссельського кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Джозвяка у Twitter, передає "ДС".

"Як і очікувалося, дипломати ЄС сьогодні схвалили санкції проти Бастрикіна, Краснова, Золотова та Калашникова за увʼязнення Навального. Посли ЄС повинні дати зелене світло 3 березня, а заходи повинні набути чинності 5 березня", — написав Джозвяк.

Таким чином, під санкції потраплять глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін, генеральний прокурор Ігор Краснов, глава Росгвардіі Віктор Золотов і глава Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников.

Нагадаємо, 2 лютого Симонівський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади звільнити з вʼязниці лідера опозиції Олексія Навального.

У відповідь віцеспікер Держдуми Росії Петро Толстой заявив, що конституція дозволяє уряду ігнорувати рішення ЄСПЛ як політизоване і таке, що суперечить основному закону РФ.

20 лютого міський суд Москви, незважаючи на рішення ЄСПЛ, визнав вирок Навальному законним, проте термін скоротили до 2,5 років.

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу прийняли рішення ввести санкції проти Росії за арешт лідера опозиції Олексія Навального. У МЗС РФ заявили, що санкції щодо Росії нелегітимні і є втручанням у внутрішні справи держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua