• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В аеропорту Лондона зʼявилася віртуальна диспетчерська вежа (ВІДЕО)

У аеропорті Лондон-Сіті диспетчери, які контролюють зліт та посадку літаків, віднині працюють не як зазвичай — у вежі, а в комфортабельному офісі

У Лондоні зʼявилася віртуальна диспетчерська вежа
У Лондоні зʼявилася віртуальна диспетчерська вежа
Реклама на dsnews.ua

Якщо раніше диспетчери мали підійматися на контрольно-диспетчерську вежу, то тепер вони працюють у гарно оснащеному залі за 140 кілометрів від аеропорту, у графстві Гемпшир, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У самому аеропорту Лондон-Сіті замість класичної диспетчерської вежі побудували нову 50-метрову башту. На ній встановлено 14 камер високої роздільної здатності, що забезпечують кут огляду у 360 градусів. Ці камери дають змогу контролювати ситуацію на злітно-посадковій смузі, рульових доріжках та у найближчому повітряному секторі. Також є можливість збільшити зображення у 30 разів, не втрачаючи якості. 

Також є дві камери з поворотно-похилим зумом, які транслюють зображення на великі екрани у Гемпширі та відтворюють бінокулярні функції звичайної диспетчерської вежі. Тобто, диспетчер немов дивиться у звичайне вікно, але водночас має можливість побачити всю інформацію про літак: висоту, швидкість, номер борту тощо.

Передбачено й додаткові заходи безпеки. Зокрема, якщо одна зі статичних камер вийде з ладу, то зображення з неї відразу почне дублюватися іншими.

За інформацією адміністрації аеропорту, технологію тестували пів року, у підсумку підтвердивши її життєздатність та ефективність.

В аеропорті побудували башту з камерами

Як писала "ДС", новий аеропорт, який має стати основним для Закарпатської області, побудують на території Мукачівської громади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua