• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Афганістані старійшини вирішили звільнити сотні талібів

Реклама на dsnews.ua

В Афганістані 400 прихильників радикального руху "Талібан" будуть звільнені з вʼязниць для того, щоб розблокувати внутрішньоафганскі переговори

Відповідне рішення було прийнято на надзвичайних зборах старійшин племен країни, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Президент Афганістану Ашраф Гані, виступаючи перед більш ніж 3 тисячами учасників зборів, обіцяв підписати відповідний указ в найближчі години.

Одночасно Гані закликав керівництво талібів прийняти звернення зборів про встановлення перемирʼя між ними і урядовими силами. У свою чергу голова зборів Абдулла Абдулла заявив, що Кабул знаходиться "на порозі мирних переговорів".

Досі влада в Кабулі відмовлялася звільнити з вʼязниць талібів, які, за їх даними, скоїли тяжкі кримінальні злочини. Кілька днів тому Гані заявив, що не має повноважень відпускати на свободу бойовиків і що це рішення має прийняти рада старійшин.

Звільнення 400 талібів, які вважаються Кабулом особливо небезпечними, називається вирішальним кроком для початку мирних переговорів з "Талібаном" про врегулювання конфлікту на Гіндукуш, який триває 19 років.

Як відомо, 29 лютого Сполучені Штати і радикальний рух "Талібан" підписали угоду про виведення американських військ з Афганістану і початку в країні мирного процесу. Вашингтон оголосив про повне виведення американських військових з Афганістану, який має відбутися через 14 місяців.

    Реклама на dsnews.ua