• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В афганській провінції Балх демонстранти вимагали пустити жінок до політики

Група жінок в афганській провінції Балх у понеділок організувала акцію протесту проти нерівності

Жінки в Афганістані. Ілюстративне фото
Жінки в Афганістані. Ілюстративне фото / Фото CNN
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, мітингувальниці виступали за включення жінок до складу майбутнього уряду, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За даними місцевих ЗМІ, група приблизно з 10 жінок із плакатами пройшла вулицями, скандуючи гасла. Напис англійською мовою на одному з плакатів був таким: "Ми хочемо участі в політичному житті на всіх рівнях".

Учасниці акції закликали зберегти досягнення останніх 20 років.

Минулого тижня в Кабулі невелика група афганських жінок вийшла з протестом біля президентського палацу, вимагаючи рівноправності. Близько 20 жінок з мікрофонами зібралися під наглядом бойовиків-талібів, які дозволили провести демонстрацію. Жінки вимагали доступу до освіти, права на повернення на робочі місця, а також ролі в управлінні країною.

Раніше подібну демонстрацію влаштували мешканки Герата.

У серпні таліби пообіцяли, що їх правління буде мʼякшим, ніж у 1990-х роках. Зокрема, вони обіцяли не позбавляти жінок Афганістану права здобувати освіту аж до університетської та працювати. Однак багато афганців, особливо жінки, побоюються скасування прав, придбаних за останні 20 років.

Як писала "ДС", таліби застосували сльозогінний газ проти учасників жіночої акції протесту в Кабулі 4 вересня, які вимагали рівних прав з чоловіками.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua