• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Анкарі відкрили нову будівлю одного з найдавніших оркестрів у світі (ФОТО)

3, 4 та 5 грудня відбулися видовищні гала-концерти з нагоди відкриття нової будівлі Президентського симфонічного оркестру Туреччини, одного з найдавніших оркестрів у світі, історія якого налічує близько двох століть

Реклама на dsnews.ua

Президентський симфонічний оркестр, заснований у 1826 році, тепер має нову будівлю в Анкарі. Церемонія відкриття комплексу відбулася 3 грудня за участі Президента Республіки Туреччина Реджепа Тайїпа Ердогана та Міністра культури і туризму Туреччини Мехмета Нурі Ерсоя, передає "ДС" із посиланням на Вокруг Света.

Концертом під час церемонії відкриття керував диригент Джеміі Джан Деліорман, у заході брали участь всесвітньо відома сопрано Анджела Георгіу, один із найуспішніших фортепіанних дуетів світу – сестри Гюхер та Сюхер Пекінель, та всесвітньо відома віртуозка гри на фортепіано Іділь Бірет.

Нова будівля, спроектована архітекторами Семрою та Озджаном Уйгуром, має площу внутрішніх приміщень 62,547 квадратних метрів. Крім Президентського симфонічного оркестру, тут будуть розміщуватися хори, ансамбль танців, ансамбль музики тюркського світу. До складу комплексу входять великий концертний зал на 2023 місця, малий концертний зал на 500 місць, концертний майданчик під відкритим небом на 10000 глядачів та Музей Президентського симфонічного оркестру. 

Ця будівля є першою в Туреччині, що спроектована спеціально для симфонічного оркестру, вона обіцяє стати одним із найвидатніших концертних залів не лише в Туреччині, але й у світі. Це комплекс буде не лише одним зі столичних музичних центрів, але й мистецьким хабом, у якому проводитимуться культурні конкурси міжнародного масштабу.  

Це перший комплекс такого масштабу у світі, збудований після відкриття Ельбської філармонії у Гамбурзі у 2017 році. Будівля відрізняється оригінальним дизайном і сучасними архітектурними рішеннями, вона становить собою дві сфери матового скла, між якими розташований скляний трикутник.

Президентський оркестр є флагманом музичної культури Туреччини і одним із найстаріших подібних колективів у світі. Він був заснований у 1826 році у період правління султана Махмута ІІ під назвою "Мюзіка-і Хюмайун" ("Імперський оркестр"), його першим керівником став відомий композитор і музикант Джузеппе Доніцетті. Оркестр успішно виступав у різних країнах, працював з багатьма всесвітньо відомими диригентами та співаками. 

    Реклама на dsnews.ua