• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Австрії через місяці нарешті з'явиться уряд

Реклама на dsnews.ua
Консервативна Народна партія Себастьяна Курця домовилася про створення коаліції з "Зеленими"

Досягнення домовленості передували місяці переговорів, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Нам вдалося досягти результату, нам вдалося досягти угоди", - заявив увечері 1 січня лідер Народної партії Себастіан Курц, назвавши переговори нелегкими.

Народна партія Себастьяна Курця була в коаліції з ультраправою Партією свободи, поки в травні "Ібіца-скандал" не повалив уряд.

На дострокових вересневих виборах Народна партія здобула переконливу перемогу, але тільки зараз домовилася про коаліцію з "Зеленими". Вперше в Австрії ліва партія увійде в уряд.

Зараз про зміст коаліційних домовленостей відомо небагато. Докладна урядова програма, як і остаточний список міністрів, повинні бути оприлюднені тільки в четвер.

Урядова програма буде спрямована на зниження загальних податків, як на цьому наполягає Народна партія, при цьому будуть введені більш високі екологічні податки - у відповідності з політикою "Зелених".

Очікується, що Курц знову займе пост канцлера Австрії, а Вернер Коглер, глава "Зелених", буде віце-канцлером. Президент, згідно з планами, може схвалити новий уряд 7 січня.

Як повідомляла "ДС", в травні цього року представник ультраправої Партії свободи Хайнц-Крістіан Штрахе подав у відставку з поста віце-канцлера Австрії на тлі скандалу, викликаного появою відеозапису, на якій він пропонує "багатою росіянці" вигідні державні контракти в обмін на підтримку на виборах.

Його відхід і розпад коаліції призвели до відставки уряду Себастьяна Курця і дострокових парламентських виборів.

    Реклама на dsnews.ua