• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Білорусь прибули десантні війська РФ, що брали участь в агресії проти України, — InformNapalm

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі 14 вересня на полігоні Брестський стартували російсько-білоруські навчання "Слов'янське братство — 2020", куди прибули підрозділи 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії ПДВ ЗС Російської Федерації

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міноборони Білорусі, передає "ДС".

Згідно з повідомленням, в практичних діях буде задіяно до 1 500 російських і білоруських військовослужбовців, понад 150 одиниць авіаційної, бойової та спеціальної техніки.

Як зазначається, навчання проводяться на полігоні Брестський, в Брестському районі і на ділянці річки Мухавец з 21 по 23 вересня. Планується, що після завершення навчань російські військові повернуться на батьківщину.

"В ході навчання військовослужбовці двох країн відпрацюють питання спільних дій при виконанні завдань по боротьбі з тероризмом, обміняються досвідом організації та ведення спеціальних дій при виконанні контртерористичних завдань. Особливістю навчання стане виконання навчально-бойових завдань в нічних умовах, в тому числі вчинення маршів, практичне десантування, форсування водних перешкод і етап бойової стрільби", — уточнили в відомстві.

У свою чергу, за даними волонтерської спільноти InformNapalm, підрозділи десантників прибутку із Західного військового округу РФ (в/ч 07264, м. Псков).

"На тлі тривалих масових акцій протесту в Білорусі проти режиму Лукашенка, під прикриттям цих навчань (тільки за офіційними даними) перекинуто близько 300 військовослужбовців і 70 одиниць бойової та спеціальної техніки цього військового формування", — наголошується в повідомленні.

Також вказується, що в базі розвідувальної спільноти зібрані дані з доказами участі військовослужбовців з підрозділів 76-ї ДШД в агресії проти Грузії, операції захоплення Криму і бойових діях на Донбасі. Зокрема, задокументовано, що бурові "Чорноморнафтогазу" (відомі як "Вишки Бойка") в 2014 році захоплювали десантники 104 полку ПДВ зі складу 76-ї ДШД Росії. Також волонтери зібрали дані командирів 76-ї дивізії, яких заохотили за участь в агресії проти України і Грузії.

Нагадаємо, 14 вересня президент РФ Володимир Путін заявив де-факто президенту Республіки Білорусь Олександру Лукашенкуу, що російська армія після військових тактичних навчань "Слов'янське братство — 2020" в республіці повернеться додому.

Раніше Сербія відмовилася брати участь у військових навчаннях за участю Росії і Білорусі "Слов'янське братство-2020", які повинні пройти під Брестом недалеко від кордону з Польщею на вимогу Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua