• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Білорусі капітан міліції перейшов на бік протестувальників: його затримали

Реклама на dsnews.ua

У Новополоцьку (Білорусь) затримали капітана міліції Єгора Ємельянова, який публічно подав у відставку на тлі протестів

Його звинувачують у порушенні порядку проведення акцій, передає "ДС" із посиланням на видання "Наша Ніва".

Його дружина розповіла, що їй зателефонували і сказали, що потрібно підійти підписати документи, акт прийому-передачі форменого одягу.

"Ми з ним були на зв'язку, планували в цей день сімейну вечерю. О 17:55 я йому дзвонила, він іще був у відділі, оформляв документи. О 19:55 я подзвонила знову, хотіла домовитися, хто забере нашу молодшу доньку, їй три роки. Він повідомив, що затриманий. За що? Сказав, що поки не знає", — розповідає дружина Єгора Ємельянова Марина.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua