• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Білорусі тривають політичні переслідування протестувальників

Влада Білорусі протягом квітня продовжувала активно застосовувати кримінальне переслідування громадян за політичними мотивами, засудивши 98 учасників протестів

Протести у Білорусі
Протести у Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Правозахисного центру «Вясна», передає "ДС".

Протягом квітня судами було ухвалено вироки стосовно не менше 98 осіб за політично вмотивованими кримінальними справами.

«Моніторинг судових процесів, що проводиться волонтерами та юристами ПЦ «Вясна», засвідчив численні порушення принципів справедливого судового розгляду і процесуальних прав і гарантій обвинувачених», — ідеться в повідомленні.

За даними правозахисників, загалом за квітень було затримано 304 особи за участь у протестах та використання біло-червоно-білої символіки (з них у Мінську 253). Ухвалено понад 210 судових постанов: у 131 випадку накладено адміністративний арешт, у 68 — штраф.

Крім того, повідомляється, що в місцях несвободи перебувають 360 політвʼязнів.

Як додали в ПЦ «Вясна», за інформацією генеральної прокуратури Білорусі, за період від серпня 2020 року було відкрито понад три тисячі кримінальних справ за порушення порядку проведення масових заходів і акцій протесту.

Нагадаємо, у серпні 2020 року в Білорусі почалися масштабні акції протесту через фальсифікації підсумків президентських виборів. За різними даними загинуло щонайменше 6 осіб, понад 400 отримали травми, десятки вважаються зниклими без вісти. Багато заарештованих піддалися жорстоким тортурам з боку силовиків.

Легітимність режиму Лукашенко не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua