• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У Білорусі сепаратисти з "Вітебської народної республіки" просять Путіна ввести війська

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі сепаратисти з так званої "Вітебської народної республіки" почали поширювати заклики до російського лідера Володимира Путіна ввести війська у Вітебську область і погрожують, що їх "загони самооборони" захоплять адміністративні будинки у Вітебську

Заклики до російського лідера поширюють на Telegram-каналі "Вітебська народна республіка" та на сторінці цієї сепаратистської організації во "ВКонтакте", повідомляє "ДС".

"Вибори показали, що влада Лукашенка не дієздатна. Його єдиною опорою є силовики. Гуде вся країна. У Мінську ОМОН застосовує гумові кулі. Кулі потрапляють у дівчат. Господа силовики, вам не соромно стріляти в жінок? Лукашенко втрачає країну і це його агонія. ГОРИТЬ ВСЯ БІЛОРУСЬ! Але чи потрібно проливати кров? Ми закликаємо президента Росії ввести війська в т. н. Вітебську область і зберегти тут мир. Росія – гарант спокою. Зрозумійте ж ви, Лукашенко ворог Росії", — йдеться у вимозі сепаратистів.

"ВНР" також закликає силовиків "перестати стріляти по людях".

"У разі продовження захисту режиму Лукашенка, протягом 48 годин на вулицях з'являться загони самооборони Вітебської Народної Республіки. Вже 12 серпня ми займемо будівлі найважливіших установ. Одумайтеся! Чи потрібно вам продовження конфлікту? Час пішов", — йдеться в заяві.

Зазначимо, що перші пости на сторінці сепаратистів "ВНР" в соцмережі "ВКонтакте" з'явилися ще в лютому 2017 року. Telegram-канал був створений в грудні 2019 року.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua