• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У Білорусі заявили, що не отримували запитів на допит або екстрадицію Протасевича

Білорусь не отримувала запитів з-за кордону на проведення слідчих дій або видачу опозиційного журналіста Романа Протасевича. В тому числі таких запитів не було від "ЛНР"

Роман Протасевич
Роман Протасевич / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Слідчого комітету Білорусі Дмитро Гора під час пресконференції в Мінську, передає "ДС" із посиланням на Новини Донбасу.

«Для того, щоби представники будь-яких іноземних держав могли брати участь у слідчих діях із Романом Протасевичем або ж вимагати видачу, для всього цього підставою є міжнародні запити, міжнародні клопотання, міжнародні доручення, які спрямовуються відповідно до міжнародно-правових актів, до яких приєднана Республіка Білорусь, і на підставі внутрішнього законодавства. На сьогодні нізвідки з-за кордону запитів на проведення таких дій не надходило», — сказав Гора, відповідаючи на питання, чи є якісь «офіційні контакти» між Слідкомом Білорусі й «ЛНР».

Сам Протасевич сказав, що «будь-які офіційні свідчення» він дає представникам Слідчого комітету.

Нагадаємо, "ЛНР" відкрила кримінальну справу за нібито участь у боях на Донбасі проти затриманого в Мінську засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича.

1 червня "генпрокуратура ЛНР" звернулася до Білорусі з проханням надати можливість проведення слідчих дій за участю Протасевича на підконтрольній їй території Луганської області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua