• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

В Білорусі починається загальнонаціональний страйк

У Білорусі відсьогодні, 11 серпня, анонсували загальнонаціональний страйк. Громадян закликають не виходити на роботу, поки влада не виконає три вимоги

Страйк у Білорусі
Страйк у Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Основною вимогою є визнання опозиційного кандидата Світлани Тихановської новим президентом Білорусі, інформує "ДС".

Також ініціатори страйку вимагають звільнення всіх політвʼязнів і проведення нових чесних виборів, повідомив Telegram-канал NEXTA.

"Страйк — законний спосіб протесту, закріплений у Конституції РБ. Організатори переконують, що за участь у страйку затримувати не будуть, а звільнити всіх неможливо", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що працівники Мінського електротехнічного заводу ім. Козлова вже почали виходити на страйк.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua