• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Білорусі змінили державний герб: додали позолоти і зменшили Росію (ФОТО)

Влада Білорусі на чолі із самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком оновила зображення державного герба: колір контуру країни на гербі тепер золотий, а не зелений

Герб Білорусі
Герб Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Також було змінено зображення зірки у верхній частині герба, інформує "ДС" із посиланням на видання "БелТА".

У колишньому вигляді у зірки були чіткі грані й це нібито асоціювалося з мілітаризованою символікою. У Мінʼюсті Білорусі зазначили, що це "миролюбна держава, яка зберігає нейтралітет і в жодному разі не розглядає агресію як спосіб своєї політики".

Герб Білорусі
Герб Білорусі

Коригуванню також піддалося зображення земної кулі на гербі. У нинішньому зображенні герба земну кулю трохи повернуть, тепер на ній більше Європи і менше Росії. Уточнено контури материків, змінився їх колір, пише "112.ua".

Зміни герба внесено до Закону № 83-З "Про державні символи Республіки Білорусь". Закон розширює використання держпрапора на масових заходах. У колишній редакції його могли використовувати під час державних свят і святкових днів, а також під час урочистих заходів, які проводяться державними органами та іншими організаціями, громадянами під час народних, трудових, сімейних свят і в інші памʼятні дати.

Нагадаємо, 19 листопада 2020 року Міністерство культури України оголосило переможця конкурсу ескізів на Великий Державний герб. Першу премію отримав проєкт Олексія Кохана.

    Реклама на dsnews.ua