• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Британії вперше за 60 років почали ремонтувати Стоунхендж (ФОТО)

У британському археологічному комплексі Стоунхендж почалися ремонтні роботи

Стоунхендж
Стоунхендж
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації BBC, передає "ДС".

Ремонт розпочали після того, як лазерне сканування показало руйнування конструкцій — каменів перемичок, швів і бетонної стяжки. Майстри перш за все замінять бетонний розчин вапняним.

"За 4500 років вплив вітру та дощу призвів до тріщин та дір на поверхні каменю, і ця життєво важлива робота захистить ті особливості, які роблять Стоунхендж унікальним", — прокоментувала старша кураторка Хізер Себере.

Майстри перш за все замінять бетонний розчин вапняним
Майстри перш за все замінять бетонний розчин вапняним

Очікується, що роботи з консервації обʼєкту триватимуть близько двох тижнів.

Стоунхендж ремонтують уперше за більш ніж 60 років. Щоби символічно відзначити початок робіт, благодійна організація English Heritage вирішила замінити монету у пів пенні, закладену у 1958 році під один з каменів. Для цього спеціально запросили 71-річного британця Річарда Вудена-Бейлі, який залишив там першу монету, коли йому було вісім років. Памʼятний пів пенні для цього спеціально випустить Королівський монетний двір.

Королівський монетний двір спеціально випустить пам'ятний пів пенні
Королівський монетний двір спеціально випустить пам'ятний пів пенні

Стоунхендж — група камʼяних монолітів до 6,5 м заввишки на Солсберійській рівнині в південно-західній Англії. Археологи вважають, що комплекс встановили між 3000 і 2000 роками до нашої ери. У 1986 році Стоунхендж і його околиці включили до Переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як писала "ДС", в Єгипті виявили, ймовірно, найдавнішу з усіх відомих пивоварень світу. Напій міг використовуватись у ритуальних цілях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua