• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Брюсселі попередили талібів, що їх очікує в разі насильницького захоплення влади в Афганістані

Європейський Союз закликає рух "Талібан" негайно зупинити наступ, попереджає талібів про ізоляцію і невизнання у разі захоплення ними влади в Афганістані

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"ЄС закликає "Талібан" негайно відновити регулярні і структуровані переговори по суті, негайно зупинити насильство і приступити до дотримання режиму всеосяжного і остаточного припинення вогню", — мовиться в заяві Борреля.

"Якщо владу захоплять силою і відновлять Ісламський Емірат (так називають свій уряд таліби — ред.), "Талібан" зіткнеться з невизнанням, ізоляцією, відсутністю міжнародної підтримки, а також з перспективою продовження конфлікту і затяжною нестабільністю в Афганістані", — наголосив Боррель.

Він зазначив, що тривалі напади з боку бойовиків руху приносять "неприйнятні страждання жителям Афганістану".

"Ми закликаємо Ісламську Республіку Афганістан врегулювати політичні розбіжності, збільшити представництво всіх зацікавлених сторін і співпрацювати з "Талібаном" з єдиної точки зору", — зазначив глава дипломатії ЄС.

Боррель запевнив, що Брюссель прагне продовжити підтримку афганського народу, однак вона буде залежати від "мирного і всеосяжного врегулювання і поваги основних прав усіх афганців, включно з жінками, молоддю і меншинами".

Як писала "ДС", США наступними тижнями знизять дипломатичну присутність в Афганістані до базового рівня, і з метою забезпечення відʼїзду дипломатів тимчасово перекинуть у міжнародний аеропорт Кабула додаткові сили американських військових.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua