• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

В Будапешті не почули застереження Пристайко

Реклама на dsnews.ua
Будапешт буде блокувати співпраця України і НАТО до тих пір, поки не будуть вирішені проблеми угорців Закарпаття

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

За словами міністра, що в інтересах Угорщини, щоб Україна була стабільною, демократичною і безпечною країною, тому що від цього безпосередньо залежить становище закарпатських угорців.

Він також заявив, що права угорців Закарпаття були серйозно порушені" при колишньому президенті, і ситуація тільки погіршилась "потайливим використанням української спецслужби".

Сійярто підкреслив, що Угорщина скасує своє вето, блокуючу зближення НАТО і України, якщо закарпатські угорці відновлять права, якими вони володіли до набрання чинності законів про мову і про освіту.

"Ми не просимо нічого зайвого, ми не просимо додаткових прав для закарпатських угорців, а тільки тих, які в них були раніше", - додав міністр.

Нагадаємо, 3 грудня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко порадив посла Угорщини в Україні Іштвану Идьярто зважувати слова, перш ніж робити заяви про автономію на Закарпатті або українською мовою.

Як повідомляла "ДС", Міністерство закордонних справ передало послу Угорщини Іштвану Идьйярто ноту протесту у зв'язку з його заявами про автономію угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна - НАТО.

    Реклама на dsnews.ua