• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Чехії розслідують злив засекреченої інформації оточенням президента Земана

Поліція і Служба державної безпеки та інформації Чехії (BIS) розслідують витік секретної інформації з адміністрації президета Чехії Мілоша Земана, який зараз перебуває у реанімації

У Чехії розслідують злив засекреченої інформації;
У Чехії розслідують злив засекреченої інформації; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання Denik N, передає "ДС".

Як зазначили журналісти, ще до госпіталізації Земана у зв'язку з ймовірним витоком секретної інформації Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю, підрозділ чеської поліції, та контррозвідка BIS почали розслідування.

Управління по боротьбі з організованою злочинністю підозрює, що секретну інформацію, яка надійшла від BIS, було розголошено оточенням президента Земана.

Джерела відзначають, що поліція розслідує справу вже декілька тижнів.

У зв’язку зі справою контррозвідка хоче допитати керівника Офісу президента Чехії Вратіслава Минаржа.

В одночас у Чехії розгортається скандал за участі Минаржа. Його звинувачують у створенні загроз роботі демократичних інституцій у зв’язку з ймовірною фальсифікацією підпису президента Земана, який, за висновком медиків, за станом здоров'я не здатний виконувати свої обов'язки.

Минарж свого часу не пройшов перевірки у службі безпеки та не отримав доступу до документів, що становлять державну таємницю.

Як писала "ДС", Комітет Сенату Чехії з питань Конституції у вівторок одноголосно погодився з тим, що у чинного президента Мілоша Земана треба забрати повноваження у зв’язку з його станом здоров’я.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua