• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Данії заявили про другу смерть після щеплення AstraZeneca

У Данії двох людей госпіталізували з симптомами тромбозу головного мозку і крововиливу в мозок після вакцинації від коронавірусу препаратом британо-шведської компанії AstraZeneca, один з них помер

Вакцина AstraZeneca
Вакцина AstraZeneca
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Ekstra Bladet, передає "ДС".

Як повідомляється, наразі вчені перевіряють наявність можливого взаємозвʼязку виникнення симптомів із застосуванням вакцини. Це другий зареєстрований випадок у Данії, коли були зафіксовані смертельні наслідки після вакцинації препаратом AstraZeneca.

Зазначається, що в країні використання цієї вакцини було припинено 11 березня після смерті 60-річної жінки, якій вона була введена. Управління з лікарських засобів проведе подальше розслідування обох випадків.

Як писала "ДС", низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів.

Агентство Європейського союзу з лікарських засобів спростувало підвищений ризик появи тромбозу після застосування вакцини від коронавірусу розробки Oxford/AstraZeneca. Зазначається також, що користь від вакцинації препаратом істотно переважує можливі ризики.

У Норвегії вчені підтвердили, що вакцина AstraZeneca викликає у деяких людей сильну імунну реакцію, а в подальшому може призвести до утворення тромбів.

18 березня Європейське агентство з контролю медикаментів (EMA) схвалило подальшу вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca. Регулятор не виявив можливість збільшення ризику тромбозу від застосування вакцини.

Дослідники зʼясовують, що могло спричинити у щонайменше 18 осіб надзвичайно рідкісні тромби в мозку після застосування вакцини AstraZeneca від COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua