• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В Ефіопії вбивство популярного співака викликало масові протести: більше 160 загиблих

Реклама на dsnews.ua
В Ефіопії спалахнули масштабні протести після вбивства популярного співака Хачалу Хундессы, в яких загинуло понад 160 людей

Багатоденні демонстрації вилилися в міжетнічні заворушення, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Хундессу застрелили у понеділок, 29 червня. Після його смерті протести спалахнули в Аддіс-Абебі і регіоні Оромия - батьківщині народу оромо. Тисячі шанувальників співака зібралися на початку тижня у столиці Аддіс-Абебі, щоб попрощатися з кумиром. Проте заворушення почалися, коли тіло Хундессы стали перевозити в його рідне місто Амбо, чому завадив відомий медіа-магнат і критик нинішнього уряду Джавар Мохаммед зі своїми прихильниками, перехопив процесію і спробував повернути тіло в столицю. Побоюючись спалахи насильства, поліція вибірково допускала людей на похорони співака, які пройшли 2 липня.

Після цього Мохаммеда заарештували. Співробітники спецвійськ вилучили у його охоронців 8 автоматів Калашникова, 5 пістолетів і 9 радіопередавачів.

У спробі стримати хвилю протестів влади обмежили доступ до інтернету в деяких районах країни.

34-річний Хундесса був представником найбільшої в Ефіопії народності оромо і виразником їхніх ідей та сподівань. Співак був відомий своїми протестними піснями і особливу популярність і любов слухачів здобув на хвилі антиурядових протестів, які призвели до зміни влади в 2018 році.

Прем'єр Абий Ахмед Алі назвав вбивство Хундессы і спалахнули протести спробою дестабілізувати обстановку.

За повідомленням поліції, у зв'язку з вбивством співака заарештовано 35 осіб, серед них відомий у країні політик Джавар Мохаммед. Мотиви злочину поки не встановлені, проте відомо, що Хундесса отримував погрози смерті.

Раніше "ДС" повідомляла, що Нобелівську премію миру отримав прем'єр-міністр Ефіопії Абий Ахмед Алі, який припинив війну з Еритреєю після 20 років боїв.

Рішення Нобелівського комітету викликало хвилю протестів, в ході яких загинули більше 70 осіб.

    Реклама на dsnews.ua