• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В ЄС надумали створити військові сили швидкого реагування, — Reuters

14 країн Європейського Союзу, включаючи Німеччину і Францію, запропонували створити військові сили швидкого реагування, які могли б застосовуватися на ранньому етапі міжнародних конфліктів

Реклама на dsnews.ua

Про це агентству Reuters повідомив високопоставлений чиновник ЄС, передає "ДС".

За його словами, країни заявляють, що ЄС повинен створити бригаду з 5 тисяч солдатів, можливо, підкріплену кораблями і літаками, щоб допомогти демократичним іноземним урядам, які потребують термінової допомоги.

Як повідомляється, міністри оборони ЄС обговорять цю ідею 6 травня на черговій зустрічі під головуванням глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, який дорікає блок в небажанні більш активно втручатися в конфлікти за кордоном, особливо в таких державах, як Лівія.

Зазначається, що до 14 країн належать: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Греція, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Словенія та Іспанія.

За даними агентства, вперше створення сил швидкого реагування військовими засобами в ЄС обговорювали в 1999 році. У 2007 році була створена бойова група чисельністю близько 1,5 тисячі осіб для реагування на кризи, проте вона ніколи не використовувалася. Тепер ця група може скласти основу цих сил.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua