• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

У ЄС вважають, що Меркель визнала Лукашенко легітимним президентом

У Німеччині та ряді інших країн розкритикували рішення канцлера Ангели Меркель провести телефонну розмову з самопроголошеним президентом Білорусі Александром Лукашенком, вважаючи, що це врозріз з європейською політикою його невизнання як легітимного лідера

В.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель;
В.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання Deutsche Welle, передає "ДС".

Так, депутат фракції Зелених та член комітету Бундестагу з міжнародних справ Омід Нуріпур (Omid Nouripour) в ефірі радіостанції Deutschlandfunk назвав факт розмови "жахливим сигналом".

Німецький політик зазначив, що ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі, проте Меркель, провівши цю розмову, фактично зробила це.

Розкритикував розмову також голова комісії з закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон. За його словами, в.о. канцлера ФРН "тим самим визнала Лукашенка легітимним президентом" Білорусі.

"Це було серйозне розчарування, оскільки ми зайняли спільну позицію, що ми не визнаємо Лукашенка главою білоруської держави. Такий контакт Меркель створює досить дивне враження. Крім того, вона зробила це в обхід Польщі, а це дуже сподобалося б (президенту РФ Володимиру — ДС) Путіну", — цитує Міхкельсона ERR.

Критика пролунала і з боку віцепрем'єра Польщі Ярослава Качинського, який в ефірі Polskie Radio зауважив, що "інтернаціоналізація, безумовно, необхідна, але не настільки, щоб вести переговори над нашими головами та робити подібні пропозиції".

Нагадаємо, 15 листопада Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком кризову ситуацію на кордоні з Польщею.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua