• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Європарламенті зробили заяву про реформи в Україні

Реклама на dsnews.ua
Європарламентарі і Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могерини оцінили прогрес України в реалізації реформ

Про це вони під час дебатів про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Страсбурзі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Україна досягає істотного прогресу в реформах, визначених в Угоді про асоціацію. Ми повинні похвалити її за це", - заявив депутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Ґалер, доповідач із зазначеного питання.

За словами депутата, це дозволило забезпечити міцну основу для зростання і стабілізації економіки країни.

У той же час, зазначив Галер, не всі реформи поки що забезпечили добробут людей.

Серед проблем, які викликають особливу стурбованість, незважаючи на досягнутий прогрес, європарламентар зазначив корупцію, боротьба з якою повинна бути посилена.

Могерини також зазначила, що, незважаючи на дуже складні обставини, Україна з 2014 року провела важливі реформи, які відповідають прагненням громадян.

Вона також визначила боротьбу з корупцією самим актуальним питанням для України, включаючи початок роботи незалежного Вищого антикорупційного суду.

"Україна прогресує в зміцненні демократичних інститутів і прав людини. Але ми стурбована нападами на активістів громадянського суспільства та журналістів", - наголосила високий представник ЄС.

Могерини додала, що обговорить прогрес реформ з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на засіданні Ради асоціації 17 грудня.

"Деякі колеги не повністю задоволені реформами, включаючи сфери, які вимагають докладання великих зусиль. Але ми повинні пам'ятати, що Україна імплементує Угоду про асоціацію в дуже складних умовах. Країна веде війну, частину її території окуповано. Нещодавно стався черговий акт агресії РФ в Азовському морі", - заявив голова делегації Європарламенту парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Розаті.

Він висловив переконання, що за таких обставин ЄС повинен ще більше активізувати свої зусилля в наданні допомоги проєвропейського керівництву України, а також, насамперед, проєвропейським українським громадянам.

У свою чергу представник Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштревичус підкреслив, що трансформація європейської української нації дійшла до точки неповернення в минуле.

Він висловив переконання, що подальший прогрес у боротьбі з корупцією, процесі деолігархізації і проведенні судової реформи забезпечать результати, які все чекають.

Депутати Європарламенту також закликали російський режим звільнити українських політичних в'язнів, включаючи Олега Сенцова і полонених військових моряків.

Нагадаємо, в середу, 12 грудня, Європарламент може проголосувати резолюцію із закликом до країн-членів ЄС позбавити перебувають з Азовського моря російські суду доступу до їх портів.

    Реклама на dsnews.ua