• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

В Європі пояснили, що заважає збільшити виробництво снарядів

Збільшення виробництва боєприпасів в Євросоюзі знаходиться під загрозою через критичну залежність виробників від китайської бавовни, яка використовується для виробництва снарядів

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів FT, зокрема, голова правління німецької компанії Rheinmetall Армін Паппергер, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, Європа залежить від китайських бавовняних волокон на "понад 70 відсотків" .

"Існує ризик (що Китай може затримати постачання бавовни з геополітичних причин — ред.). Саме тому ми закуповуємо якнайбільше, щоб поповнити наші запаси", — пояснив Паппергер.

За даними Центру міжнародної торгівлі, на частку Китаю припадає майже половина бавовни, яку продають у всьому світі. Найбільшими імпортерами є Німеччина, Швеція та Бельгія.

"(Залежність від Китаю) може являти собою підвищений ризик у майбутньому, коли ми і промисловість нарощуватимемо потужності та виробництво в Європі", підкресливши при цьому, що наразі проблем з поставками немає", — розповіли у шведській оборонній компанії Saab.

У свою чергу британська компанія BAE Systems, яка виробляє боєприпаси для збройних сил Великої Британії, заявила, що, незважаючи на достатні запаси сировини для виробництва боєприпасів, вона "знає про потенційні проблеми, пов'язані з доступністю бавовни в майбутньому", та активно взаємодіє зі своїми партнерами щодо цього питання.

Нагадаємо, у лютому на Мюнхенській безпековій конференції чеський президент Петр Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки.

Кілька країн зголосилися профінансувати цю ініціативу. 7 березня Павел заявив, що необхідні кошти зібрані в повному обсязі.

Радник прем'єр-міністра Чехії Томаш Пояр припустив, що снаряди, які союзники купують для ЗСУ, почнуть прибувати до України до початку літа.

Наприкінці березня стало відомо, що Чехія може збільшити закупівлю боєприпасів з-за меж Європейського Союзу з заявлених 800 тисяч боєприпасів до 1.5 млн снарядів.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, його країна знайшла для України ще мільйон снарядів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua