• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

В Євросоюзі закликали негайно виправити ситуацію, що виникла після скандального рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Європейський союз закликав українську владу негайно відновити антикорупційну структуру в Україні після рішення Конституційного Суду. Боротьба з корупцією є умовою для безвізового режиму і макрофінансової допомоги

Про це йдеться в офіційній заяві представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Петера Стано, передає "ДС".

"Рішення КСУ має далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні, створеної після Революції Гідності 2014 року. Рішення також ставить під сумнів ряд міжнародних зобов'язань, які Україна взяла на себе по відношенню до своїх міжнародних партнерів, включаючи ЄС", — підкреслив він.

Стано додав, що в Євросоюзі розуміють складність ситуації в Україні і цінують терміновість, з якою президент і уряд намагаються розв'язати цю проблему.

"Ми закликаємо українську владу швидко відновити законодавство про електронне декларування активів і відповідні задачі НАЗК, а також стабілізувати правовий статус НАБУ. Ми закликаємо президента, уряд і Верховну Раду працювати разом для всебічного та сталого рішення. ЄС готовий підтримати наших українських партнерів в цій справі", — додав представник ЄС.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про "неспокої і заклопотаності" через рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи" в Україні. 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua