• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Німеччині обіцяють захистити Україну від "газового тиску" Росії

Німеччина має намір зробити все, щоб не допустити тиску Росії на Україну після запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Хайко Маас
Хайко Маас / EPA
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми будемо говорити з адміністрацією Байдена, як зробити так, аби цей майже завершений проєкт не призвів до того, чого побоюються, — а саме використання його як засобу політичного тиску на Україну", — заявив Маас.

При цьому дипломат визнав, що поки мало зрозуміло, як можуть виглядати гарантії для України в разі, якщо Росія все ж вдасться до «політичного тиску з використанням грошей або інфраструктурних заходів». Разом з тим він підкреслив, що Німеччина працює над тим, щоб не допустити такого розвитку подій і забезпечити Україні безпеку в цьому питанні.

«Все решта від нас не залежить», — додав Маас, але запевнив, що Берлін завжди під час переговорів в останні роки і місяці давав зрозуміти Москві, що транзитні контракти з Україною мають діяти.

«Україна не буде виключена з транзиту, цьому питанню Берлін надає великої уваги. Ми завжди казали російській стороні, що спільно завершимо цей проєкт лише за умови якщо буде залишатися альтернативний маршрут транзиту газу територією України», — заявив Маас, додавши, що цей транзит забезпечує Києву $2 млрд доходу щорічно.

Глава МЗС нагадав, що Німеччина була учасницею переговорів між Україною і Росією про продовження контракту на транзит на 5 років.

Маас не вважає, що газопровід поставить Німеччину в залежність від Росії. Він аргументував це тим, що Німеччина, Європа в цілому десятки років купують російський газ, ще з часів холодної війни і існування СРСР.

Глава німецького зовнішньополітичного відомства заявив також, що ЄС і США мають говорити з Росією «зрозумілою мовою». За його словами, президент США Джо Байден під час своєї зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним має окреслити «червоні лінії».

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що 4 червня був завершений процес укладання труб по першій нитці російського газопроводу "Північний потік-2".

Віцепремʼєр уряду Росії Олександр Новак заявив, що газопровід "Північний потік-2" буде добудований і почне функціонувати до кінця поточного року.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати і Німеччина обговорюють, як компенсувати Україні потенційні фінансові збитки від втрати транзиту після запуску "Північного потоку-2".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова до переговорів про компенсації в звʼязку з запуском "Північного потоку-2", однак може не погодитися на запропоновані умови.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua