• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Держдумі закликали Кремль "захистити" окупований Донбас від ЗСУ

Росія має захистити окуповані райони Донбасу в разі, якщо українські війська перейдуть в наступ

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник голови комітету Держдуми Росії з оборони Олександр Шерін в ефірі радіостанції "Говорить Москва", передає "ДС".

"На території "ДНР" і "ЛНР" проживають громадяни РФ з числа тих, хто отримав за спрощеною програмою наше громадянство, Росія повинна вживати всіх необхідних заходів для того, щоб захистити своїх громадян. Якщо у нас є незаперечні докази і є дані розвідки про те, що на стороні українських збройних сил спостерігається зосередження військ у безпосереднього кордону, знаходяться там, в тому числі, і радники, то, звичайно, нам необхідно звернути на це увагу, застерегти київську сторону про те, що ми будемо реагувати оперативно і жорстко в разі, якщо будуть зроблені якісь спроби для недотримання Мінських домовленостей, зриву системи припинення вогню", — сказав він.

За словами політика, Росія має діяти оперативно, якщо українські військові спробують "захопити" територію "Л/ДНР".

"Звичайно, якщо буде спроба захопити територію "ДНР" і "ЛНР", Російській Федерації треба буде визначатися, проявляти себе більш оперативно і без попереднього повідомлення", — упевнений він ..

У той же час Шерін сказав, що не готовий стверджувати, чи слід Росії застосовувати військові методи.

Нагадаємо, раніше "народна міліція ДНР" опублікувала повідомлення про «отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника». Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук на це сказав, що Україна вважає заяву "ДНР" про ведення "попереджувального вогню" загрозою виходу російської сторони з режиму тиші на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua