• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Греції подумали і все-таки дозволили в'їзд українським туристам

Уряд Греції дозволив в'їзд мандрівникам із третіх країн із туристичною метою, в тому числі громадянам України

Греція
Греція
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення, опубліковане в п'ятницю, є в розпорядженні "Європейської правди", передає "ДС".

Зокрема, рішення уряду робить виключення з заборони на в'їзд до Греції для громадян третіх країн на будь-якому пункті в'їзду в країну, будь-яким способом, включаючи повітряні, морські, залізничні та автомобільні:

- Заборона не поширюється на громадян держав-членів Європейського Союзу (ЄС) і Шенгенської угоди, включаючи їх подружжя або осіб, із якими вони уклали угоду про спільне проживання, а також їхніх неповнолітніх дітей.

- Заборона не поширюється на постійних жителів таких країн: Австралія, Північна Македонія, Об'єднані Арабські Емірати, США, Великобританія, Ізраїль, Канада, Білорусь, Бахрейн, Нова Зеландія, Південна Корея, Катар, Кувейт, Україна, Руанда, Російська Федерація, Саудівська Аравія, Сербія, Сінгапур, Таїланд, хто в'їжджає в країну будь-яким способом або будь-якими способами, за умови, що в'їзд у країну не обмежений окремими положеннями рішення.

Для в'їзду в Грецію турист за день до подорожі повинен заповнити так звану PLF-форму.

Туристи повинні надати документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації не менше ніж за 14 днів до поїздки, або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в'їзду, або сертифікат про перенесену хворобу або позитивний діагноз за допомогою ПЛР-тесту, зроблений від двох до дев'яти місяців із дати хвороби.

Останній варіант передбачає, що документ повинен бути виданий відповідним державним органом, референтними лабораторіями країни походження або транзиту або державними чи приватними лабораторіями в цій країні за умови, що такі приватні лабораторії мають сертифікацію компетентного національного органу з сертифікації. Документ повинен бути англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською та російською мовами і включати прізвище, як воно зазначено в паспорті.

Нагадаємо, раніше в Греції повідомили про скасування карантину для туристів із 14 травня. Однак у посольстві України в Греції сказали, що рішення по вирішенню в'їзду для українців не прийнято.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua