• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У Грузії похвалилися підтримкою Угорщини та просять не пов'язувати з Україною

"Абсолютно штучно" пов'язувати питання європейської інтеграції Грузії в ЄС з переговорами, які відбуватимуться у Євросоюзі навколо України та можливого угорського вето

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе, передає "ДС" із посиланням на "Грузия Online".

Політик стверджує, що Грузія отримала "дуже тверду обіцянку", що Угорщина підтримає надання його країні статусу кандидата. 

"Ця підтримка з боку Угорщини дуже важлива для нас. Ми впевнені, що 14-15 грудня буде ухвалено позитивне рішення на користь Грузії.

Позиція Угорщини полягає в тому, що це єдине безальтернативне рішення, яке повинно бути ухвалене на користь Грузії на засіданні Європейської ради, і Угорщина буде дуже рішуче його підтримувати", – сказав Кобахідзе.

Він додав, що, звичайно, "будуть переговори між ЄС та Угорщиною", маючи на увазі, вочевидь, наміри Будапешта заблокувати початок переговорів про вступ з Україною. Але, за словами Кобахідзе, Грузія не може втручатися у це, бо "це питання Євросоюзу та Угорщини".

"Природно, ці переговори не повинні мати жодного впливу на питання Грузії. Тим більше, що безпосередньо пов'язувати в цьому напрямку Грузію, Україну, Молдову неправильно.

Пам'ятаєте, торік Україна і Молдова отримали статус кандидата, але це не стало підставою для отримання статусу Грузією, хоча Грузія значно випереджала обидві ці країни, як торік, так і цього року. Тому абсолютно штучно пов'язувати питання Грузії з переговорами, які вестимуться навколо питання України", – сказав Кобахідзе.

Як писала "ДС", 6 грудня партія прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана "Фідес" подала до парламенту резолюцію із закликом не підтримувати початок переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua