• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Грузії стартували навчання НАТО за участю українських солдатів

26 липня в Грузії почалися десяті багатонаціональні військові навчання НАТО Agile Spirit 2021 — "Моторний дух"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Навчання під девізом "Сила в партнерстві" триватимуть до 6 серпня і пройдуть на п'яти локаціях, за участю 15 країн-членів і партнерів Альянсу, інформує "ДС" з посиланням на Newsgeorgia.

Всього буде задіяно 700 американських військових, 1 600 грузинських і ще 250 військовослужбовців з інших країн — України, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Іспанії, Туреччини, Великої Британії, Канади, Італії та Азербайджану.

Церемонія відкриття навчань відбулася на базі 2-ї піхотної бригади в Сенакі (регіон Самегрело).

Міністр оборони Грузії Джуаншер Бурчуладзе звернувся до військовослужбовців 12 країн-членів НАТО і 3 країн-партнерів, що беруть участь в навчаннях, зазначивши, що спільні навчання підвищать оперативну сумісність і бойові можливості між військовими частинами країн-учасниць.

Міністр також наголосив на важливості проведення багатонаціональних навчань в Грузії, заявивши, що це збільшує присутність НАТО в Грузії і сприяє миру і стабільності в регіоні.

Навчання Agile Spirit проводиться з 2011 року і є одним з компонентів співпраці Грузії з США і НАТО. В рамках цих маневрів військові проходять підготовку для участі в міжнародних миротворчих місіях. У 2020 році через пандемію коронавируса навчання не проводилися.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua