• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В IATA підрахували збитки авіакомпаній з-за коронавіруса

Реклама на dsnews.ua
Втрати авіакомпанії через пандемії коронавирусной інфекції COVID-19 складуть $84 млрд (66,5 млрд фунтів), що стане найгіршим роком в історії галузі

Про це йдеться в прогнозі Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Кожен день цього року буде приносити збитки галузі у розмірі 230 млн доларів", - сказав генеральний директор IATA Олександр де Жуниак.

Середня втрата становить майже $38 на одного пасажира.

У 2021 році IATA попередила, що втрати можуть скласти $100 млрд із-за проблем, пов'язаних з відновленням трафіку, і з-за того, що авіакомпанії знижують тарифи, щоб виграти в ринковій боротьбі.

"Авіакомпанії все ще будуть фінансово крихкими у 2021 році", - сказав де Жуниак, прогнозуючи "ще більш інтенсивну конкуренцію.

"Це стане сильним стимулом для мандрівників знову піднятися в небо", - додав він.

IATA прогнозує зростання доходів у 2021 році до $598 млрд.

Число пасажирів знизиться до 2,25 млрд до 2020 року, а потім збільшиться до 3,38 млрд. В 2021 році, що на 25% нижче рівня 2019 року.

Вантажні перевезення, відносно невелика частка в загальному обсязі бізнесу, принесли деяке полегшення і виручка досягла майже рекордних $111 млрд.

Як повідомляла "ДС", 5 березня стало відомо про банкрутство британської авіакомпанії Flybe. Авіаперевізник став першим у галузі, чиє банкрутство викликане пандемією коронавіруса, що призвело до істотного зниження пасажиропотоку.

    Реклама на dsnews.ua