• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Ірані виключили перегляд ядерної угоди

Реклама на dsnews.ua

Іран не має наміру переглядати умови своєї ядерної програми, незважаючи на пропозицію Німеччини

Про це заявив представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Іран не обговорюватиме заново вже укладену угоду, а резолюція РБ ООН 2231 (яка схвалила ядерну угоду) не зміниться від такої позиції деяких учасників угоди", — сказав він.

При цьому Хатібзаде закликав європейських учасників угоди чесно виконувати свою частину угоди.

"Німеччині та іншим учасникам угоди варто знати, що цілей, що не були досягнуті за допомогою проведення США політики максимального тиску, не вдасться домогтися й іншими засобами", — сказав він.

Хатібзаде також заявив, що Тегеран продовжить співпрацю з МАГАТЕ, поки партнери Ірану не вчинять "будь-яку помилку".

Крім цього, представник МЗС Ірану відхилив пропозиції, які звучали раніше, про те, що Саудівська Аравія і Бахрейн хотіли б стати учасниками майбутніх переговорів щодо іранської ядерної програми.

"Цим країнам варто знати їхнє положення, і їм варто говорити лише в межах їхніх можливостей", — сказав Хатібзаде.

Відзначимо, раніше глава МЗС ФРН Гайко Маас в інтервʼю Spiegel сказав, що простого повернення до ядерного угоди буде недостатньо, знадобиться її розширення.

Довідка. У 2015 році у Відні був підписаний Спільний всеосяжний план дій, за яким Іран відмовлявся реалізовувати свою ядерну програму. Віденську угоду з Іраном підписали США, Великобританія, Франція, Німеччина, РФ, Китай, Євросоюз.

Сполучені Штати за наполяганням президента Дональда Трампа в травні 2018 року вийшли з угоди й відновили санкції проти Ірану, скасовані після підписання угоди в Відні.

    Реклама на dsnews.ua