• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

"В ізоляторі спокійніше": Колесникова відмовилася зустрічатися з Лукашенком в СІЗО, а Тихановський побоявся жати йому руку

Реклама на dsnews.ua

Одному з лідерів білоруської опозиції, члену Координаційної Ради Марії Колесниковій пропонували взяти участь в суботній зустрічі з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у СІЗО КДБ, але вона відмовилася

Про це повідомив її адвокат Олександр Пильченко в ефірі "Ехо Москви", передає "ДС".

"Виявляється, в п'ятницю до Марії приїжджали двоє гарненьких чоловіків, як вона сказала, і спілкувалися з нею на цю тему, чи не хотіли б поспілкуватися (з Лукашенком). Марія така креативна дівчина, видно, їх трошки налякала. Сказала: ну чого зараз спілкуватися, півтора місяці тому ми пропонували все це зупинити (насильство), зараз усі в тюрмі або видворені з країни. До того ж ви не представились, вистачить, мене вже повозили по Білорусі близько півтори доби, і я не знала, де перебуваю. Ось коли буде досить люди, скажуть, хто вони і куди везуть, щоб я не боялася їхати. Зараз, сказала, в Жодіно в ізоляторі їй спокійніше, ніж їздити з незнайомими людьми", — розповів Пильченко.

Крім того, зазначив адвокат, коли ці чоловіки задали Колесниковій питання, як вона бачить своє майбутнє, вона сказала, що бачить по-різному: або п'ять років ув'язнення — до нових виборів, або півтора року — тому що так в Білорусі сидять політв'язні, або все зміниться в будь-яку секунду.

У свою чергу, адвокат білоруського блогера, Сергія Тихановського, Віктор Мацкевич повідомив, що на суботніх зборах в СІЗО КДБ Лукашенко дозволив йому зателефонувати дружині Світлані, пише TUT.BY.

Як зазначається, телефонна розмова відбулася в присутності охорони.

При цьому блогер відмовився потиснути руку Лукашенко через страх заразитися коронавірусом.

"Увійшов Лукашенко і почав тиснути всім руки. Сергій уникає рукостискань, побоюється коронавірусу. Він не хотів також, щоб його знімали на камеру для ТБ. Потім протягом п'яти годин була бесіда з Лукашенком, де в основному говорив він сам", — розповів адвокат.

Нагадаємо, 10 жовтня в Білорусі політв'язнів відвезли в баню після зустрічі з самопроголошеним президентом країни Олександром Лукашенком.

Як повідомляла "ДС" 9 вересня білоруський суд заарештував Марію Колесникову. Її звинувачують за ч. 3 ст. 361 (заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, вчинені з використанням ЗМІ та мережі Інтернет) Кримінального кодексу Білорусі. Пізніше Колесникова розповіла в листі, що знайшла в СІЗО подруг і займається спортом.

    Реклама на dsnews.ua