• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

В Ізраїлі закликали Україну не впускати хасидів до Умані

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю закликали українську владу не допустити паломництва хасидів в Умань в нинішньому році

Про це заявив директор департаменту з міжнародних відносин МОЗ Ізраїлю Ашер Шальмон, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

"Наша професійна позиція полягає в тому, що захід не слід дозволяти через зібрання 30 тисяч людей. Єдиний спосіб зупинити це — українські органи влади мають вжити належних заходів", — сказав він.

Раніше головний рабин України Яків Дов Блайх заявив, що український уряд дозволив принаймні пʼяти тисячам людей відвідати щорічне паломництво в Умань. Ця цифра може бути збільшена до восьми тисяч, але паломники мають носити маски в людних місцях і утримуватися від зібрань у понад 30 осіб.

У 2019 році для зустрічі іудейського Нового року (Рош ха-Шана) до Умані прибули понад 30 000 паломників. В цьому році Рош ха-Шана розпочнеться 18 вересня.

Як повідомляла "ДС", раніше на міжвідомчій нараді в МЗС було вирішено, що в цьому році прибуття десятків тисяч паломників-хасидів в Умань Черкаської області для святкування Рош ха-Шана є неможливим через пандемію коронавіруса.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль анонсував засідання держкомісії з вивчення питання можливості прибуття паломників-хасидів в Умань.

    Реклама на dsnews.ua