• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У комітеті Сенату США схвалили антиросійські санкції за допомогу Асаду

Реклама на dsnews.ua
Комітет у закордонних справах Сенату США на своєму засіданні затвердив пакет санкцій проти Росії у зв'язку з допомогою Москви сирійському диктатору Башару Асаду

Про це повідомив старший демократ комітету Роберт Менендес (від штату Нью-Джерсі) на своїй сторінці у Twitter, передає "ДС".

ТАСС уточнює, що тепер документ надійде на розгляд повного складу Сенату, де в нього можуть бути внесені корективи.

Ініціатива вимагає від Держдепартаменту на основі консультацій з директором Національної розвідки і міністром оборони США уявити законодавцям список російських фізичних і юридичних осіб, які "навмисне експортують, передають або іншим чином надають Сирії значну фінансову, матеріальну або технологічну підтримку, яка істотно підвищує здатність уряду Сирії купувати озброєння, а також отримувати пов'язану з ними інформацію".

Знаходяться в переліку особи підлягають включенню в американські чорні списки.

При цьому в законопроекті наголошується, що американський лідер може "в кожному конкретному випадку" відмовитися від введення санкцій, якщо це відповідає життєво важливим інтересам національної безпеки Сполучених Штатів".

Попадання в санкційний список означає заморожування активів в США, заборону для американських громадян або компаній вести бізнес з його фігурантами, а також заборона на в'їзд у Сполучені Штати.

Законодавці також зобов'язали Держдепартамент надавати кожні 15 днів після вступу закону в силу звіт про вплив Росії на Сирію. "Політичний і військовий вплив Росії та Ірану в Сирії становить загрозу інтересам національної безпеки Сполучених Штатів <...> Росія і Іран продовжують використовувати вакуум у сфері безпеки в Сирії і продовжують створювати загрозу життєво важливим інтересам національної безпеки Сполучених Штатів", - зазначено в ініціативі.

    Реклама на dsnews.ua