• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Конго виявили плем'я пігмеїв-алкоголіків: віддають перевагу самогону

Антропологи Кембриджського університету виявили в Конго плем'я мисливців і збирачів народу мбенджеле баяка, які вживають спиртне у величезних кількостях

thescottishsun.co.uk
Реклама на dsnews.ua

Дослідження вчені опублікували у журналі PLOS ONE, передає "ДС із посиланням на "Газету.ru".

Мбенджеле баяка — корінне плем'я мисливців та збирачів із Конго. Це одна з кількох популяцій пігмеїв, які живуть у тропічних лісах Центральної Африки.

Дослідники спостерігали за трьома поселеннями мбенджеле баяка в лісі Ндокі в Конго. Як виявилося, майже половина членів племені значно перевищувала визначену ВООЗ безпечну дозу алкоголю – 20 мл етанолу за раз для жінок та 30 – для чоловіків. Найчастіше вони пили по 2,3-4,2 порції алкоголю за раз, але кількість могла перевищувати 10 порцій. Чоловіки вживали більше алкоголю, ніж жінки. При цьому близько 40% жінок під час вагітності та годування груддю вживали алкоголь, вважаючи це корисним.

В основному жителі надавали перевагу місцевому алкоголю, представленому різними варіаціями самогону.

Річне споживання алкоголю в перерахунку на чистий етанол вчені оцінили в 11,4 л на душу населення — 15,4 л для чоловіків та 8,7 л для жінок. У середньому в Конго чоловіки споживають близько 12,4 л етанолу на рік, жінки — 2,8 л. Чоловіки у племенах були більш схильні до епізодичного споживання алкоголю у великих кількостях. Цікаво, що відмовлятися від алкоголю воліла переважно молодь.

Крім рекомендацій ВООЗ, є й індивідуальні особливості. Пігмеї можуть страждати від алкоголізму сильніше, адже норми ВООЗ розраховані на умовного європейця, а зріст пігмеїв не перевищує 155 см.

Вирубування лісів та швидкі соціально-економічні зміни, з якими зіткнулися мбенджеле баяка, позначилися на їхньому способі життя та психічному стані, пишуть автори роботи. Серед корінного населення Конго, загалом, досить висока поширеність депресії та самогубств через бідність, урбанізацію, відсутність культурної наступності.

При цьому лише одиниці обізнані про шкоду алкоголю. Вчені закликають інформувати мбенджеле баяка та інші племена про шкоду алкоголю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua