• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В країнах ЄС почались затримки з постачанням COVID-вакцини

Реклама на dsnews.ua

В ЄС почалися затримки з вакцинацією через нестачу препарату Pfizer, які ймовірно триватимуть і в наступні тижні. Також про проблеми з поставками вакцини до країн ЄС заявила компанія AstraZeneca

 Про проблеми з поставками заявили у низці країн ЄС, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Так, Румунія та Польща отримали лише 50% очікуваної партії Pfizer. У Румунії заступник охорони здоров’я, втім, зазначив, що з наступного тижня постачання має повернутися до нормального графіку.  

У Чехії міністр охорони здоров’я Ян Блатни заявив, що реєстрація на щеплення дещо сповільниться, тому що на цьому тижні країна отримала на 15% вакцин Pfizer менше, ніж очікувалося, і в наступні 2 тижні партії можуть бути на 30% меншими від планового обсягу. 

В Італії спеціальний уповноважений з питань протидії пандемії Доменіко Аркурі заявив, що їх повідомили про можливі скорочення поставок наступного тижня на 20%, а цього тижня Італія отримала на 30% менше, ніж очікувала. 

Крім того, як повідомляє BBC, про проблеми з поставками вакцини до Європейського союзу заявила компанія AstraZeneca

Шведсько-британська фармацевтична компанія заявила, що через виробничі проблеми кількість доступних початкових доз вакцини буде меншою, ніж очікувалося.

Комісар ЄС з охорони здоровʼя висловила "глибоке незадоволення" цією новиною.

Офіційні особи не підтвердили публічно, наскільки великий буде дефіцит, але чиновник ЄС на умовах анонімності повідомив агентству Reuters, що поставки будуть скорочені до 31 мільйона — на 60% — в першому кварталі цього року.

За словами чиновника, до березня фармацевтична фірма повинна була доставити близько 80 мільйонів доз в 27 країн-членів.

Нагадаємо, ще тиждень тому компанія Pfizer на деякий час скоротила поставки вакцини від COVID-19 у країни Європи через випадки смертей після вакцинації у Норвегії.

    Реклама на dsnews.ua